Home page > Aktuality > POKOS a AZ navštívili město Jeseník

POKOS a AZ navštívili město Jeseník

Jak pracují hasiči, policisté, celníci, záchranáři, vojáci i horská služba? To se dozvěděli návštěvníci Dne bezpečnosti, který se konal v pátek 4. září v Jeseníku pod hlavičkou Policie České republiky.

 

Příslušníci KVV Olomouc zde vybudovali stánek věnovaný Přípravě občanů k obraně státu (POKOS). Děti i dospělí si mohli vyzkoušet nasadit masku OM-90 a jednorázovou pláštěnku JP-90 určenou pro nezbytnou ochranu uživatele a výstroje při napadení v prostoru zbraněmi hromadného ničení. „Dětem i učitelskému sboru jsme zároveň podávali základní informace o armádě a o tom co je naším posláním“, pronesla kpt. Irovská, která má POKOS v Olomouckém kraji na starost. Taktéž byl znát zájem učitelského sboru o poskytování provádění certifikovaného školení POKOS, což může výrazně zvýšit povědomí o systému obrany a bezpečnostních zájmů České republiky. Je důležité se k obraně státu průběžně a odpovědně připravovat.

 

Na Dnu bezpečnosti proběhly také dvě zajímavé ukázky výcviku Pěší roty Aktivních záloh. První byla věnována ukázce činnosti na kontrolně propouštěcím místě a při druhé byla divákům imitována činnost občanů, kteří demonstrují a útočí na příslušníky ozbrojených složek. Následně došlo k napadení jednoho ze strážných, jeho útok byl odvrácen, zajištěn a ostatní demonstranti tak provedli ústup a opustili prostor. Do této ukázky se, společně s příslušníky Aktivní zálohy, zapojili policisté a záchranná služba, kdy předvedli skvělou vzájemnou spolupráci. Obě dynamické ukázky sklidily od malých i velkých diváků obrovský úspěch.

 

 

Fotogalerie

Nahoru