Home page > Aktuality > Příprava velitelského sboru pěší roty aktivních záloh

Příprava velitelského sboru pěší roty aktivních záloh

Ve dnech 26. 8. – 28. 8. 2020 proběhla v prostorech KVV Olomouc příprava velitelského sboru pěší roty aktivních záloh plk. gšt. Inm. Vladimíra Taláška.

 

Cílem přípravy bylo podrobně zplánovat dvoutýdenní cvičení roty AZ, které proběhne v měsíci září 2020 ve VVP Libavá. Velitelský sbor pracoval na vytváření výcvikové dokumentace k jednotlivým přípravám, zpracoval bojový rozkaz velitele roty a přípravil nezbytnou dokumentaci k provedení bojových střeleb a řízení techniky. Vojáci zplánovali systém velení a spojení v souladu s Plánem spojení a upřesnili činnost logistického zabezpečení.

 

V rámci této přípravy také příslušníci KVV Olomouc a pěší roty AZ uctili památku patrona roty plk. gšt. Inm. Vladimíra Taláška položením věnce a kytic na hřbitově v Olomouci – Černovíře. Historicky byla navázána spolupráce s jeho synem, Dr. Ing. Vladimírem Taláškem, který nás na tomto pietním aktu každoročně ctí svou přítomnosti s přednesem krátké vzpomínkové řeči. Po ukončení se vojáci přesunuli do prostor KVV Olomouc, kde měl pan doktor krátkou přednášku, která vyvrcholila v zajímavou debatu s příslušníky AZ.

 

Snažíme se, aby potomek patrona byl spjatý s naší rotou a aby věděl, že vojáci nesou jméno jeho otce. Tak se v jeho osobě naplňuje odkaz plk. gšt. Inm. Taláška a duch patrona roty je tak přenášen dál“, pronesl velitel pěší roty AZ kapitán Pelnář.


 

Fotogalerie

Nahoru