Home page > Aktuality > Profesor Roman Prymula navštívil Krajskou hygienickou stanici Olomouckého kraje

Profesor Roman Prymula navštívil Krajskou hygienickou stanici Olomouckého kraje

Dne 16.dubna 2020 proběhlo jednání na Krajské hygienické stanici Olomouckého kraje za účasti náměstka ministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymuly s jeho týmem odborníků, ředitelky Krajské hygienické stanice (KHS) a vybraných pracovníků KHS, ředitele Krajského vojenského velitelství plukovníka Prýgla a koordinátorky z úrovně Krajského úřadu.

Hlavním předmětem tohoto jednání bylo zhodnotit fázi přípravy a postupných kroků chytré karantény*. Na schůzce bylo dále projednáváno sladění informačního toku a součinnost mezi Krajským vojenským velitelstvím, Integrovaným záchranným systémem a Krajské hygienické stanice na úrovni Olomouckého kraje. Závěrem jednání proběhlo vyhodnocení přípravy studentů Univerzity obrany k posílení KHS a činnost mobilních odběrových týmů Armády České republiky a jejich řízení.

Po následné diskuzi přítomných se všichni shodli, že postupné kroky ke spuštění projektu chytré karantény v Olomouckém kraji jsou plněny na vysoké úrovni.

 

* Cílem chytré karantény je co nejrychleji a nejefektivněji zabránit dalšímu šíření koronaviru SARS CoV-2 a zakládá na principu mapování kontaktů pozitivně testovaných osob na nemoc COVID-19 pomocí moderních informačních technologií. Samozřejmě vše se souhlasem nakažené osoby. To má pomoci krajským hygienickým stanicím v trasování dalších potenciálně nakažených, dostat tak mnohem rychleji epidemii pod kontrolu a vrátit se k normálnímu životu a k nastartování ekonomiky.

Fotogalerie

Nahoru