Home page > Aktuality > Road Show My a naše bezpečnost v Olomouci

Road Show My a naše bezpečnost v Olomouci

Za účasti hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefe Bečváře, náměstka ministra obrany Tomáše Kuchty, zástupců Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, místních samospráv, jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, bezpečnostního a obranného průmyslu a dalších expertů se v úterý 5. září na výstavišti Flóra v Olomouci uskutečnilo další kolo projektu Road Show My a naše bezpečnost. Řečníci na Road Show probírali čtyři témata, kromě povodní a sucha, také kybernetickou bezpečnost či bezpečnost obyvatel.

Průběh celého setkání, které hejtman Ladislav Okleštěk zahájil symbolickou minutou ticha za oběti ničivých povodní roku 1997, předznamenala hlavní témata čtyř diskusních panelů: povodně a sucho, kybernetická bezpečnost, bezpečnost obyvatel a role průmyslu, vědy a výzkumu jako součást bezpečnosti regionu.

Součástí byla i prezentace jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, v rámci které se prezentovalo i Krajské vojenské velitelství Olomouc a pěší rota AZ plk.gšt.Inm. Vladimíra TALÁŠKA.

 

Autor: plukovník Ing. Josef  Kula

Fotogalerie

Nahoru