Home page > Aktuality > Volby 2017

Volby 2017

Město Libavá – Právo volit nezahodily desítky záložáků, kteří jsou od pátku na týdenním cvičení ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Museli si předem vyřídit voličské průkazy. Hlasovali ve volební místnosti Obecního úřadu ve Městě Libavá.

„Vyřídil jsem si voličský průkaz, abych se mohl voleb zúčastnit. Cítím, že je důležité volit, rozhodujeme o budoucím složení Parlamentu a osudu České republiky minimálně na další čtyři roky,“ sdělil jeden z vojáků, příslušník pěší roty Aktivních záloh plk.gšt.Inm. Vladimíra Taláška Krajského vojenského velitelství v Olomouci.

Voličský průkaz si vyřídilo a svůj hlas vhodilo do urny na 50 záložáků, kteří na Libavé právě nacvičují střelbu z ručních zbraní, házení ostrých granátů a provádí taktické cvičení s bojovou střelbou.

„Naši chlapy a děvčata chtěli volit, tak jsme tomu v sobotu uzpůsobili program výcviku. Je to jejich občanské právo. Osobně jsem rád, že ho využili a 50 hlasů může promluvit do voleb do Poslanecké sněmovny. Žádné doporučení ode mne ani vedení ministerstva nedostali,“ zažertoval ředitel KVV Olomouc plukovník Josef Kula.

 

Autor: plukovník Ing. Josef  Kula

Fotogalerie

Nahoru